Ez 126 MW, azaz 4,6 százalékos növekedés a szerdán mért, szintén rekordértékhez képest, és mindössze 179 MW-tal marad el a 7119 megawattos téli rendszerterhelési csúcstól.
Tihanyi Zoltán, a cég rendszerirányítási és piacműködtetési vezérigazgató-helyettese a közlemény szerint elmondta: a nyári és téli időszakban rögzített rendszerterhelési adatok alapján a csúcsértékek egyre inkább megközelítik egymást, így Magyarország villamosenergia rendszerterhelési karakterisztikája hasonló jegyeket kezd mutatni a mediterrán országokéval.
Megjegyezte, a napelemek elterjedésével nőtt a magyarországi termelőkapacitás és a termelői paletta, ugyanakkor az elmúlt napok csúcsdöntéseit jellemzően a kora esti órákban regisztrálták, amely időszakban a naperőművi termelés a beépített kapacitása 10-15 százalékára tehető. A fogyasztási csúcsok okaként a tartós kánikula idején erőteljes klíma- és hűtőberendezés használatot említette, hozzátéve: a fogyasztói igények erőteljes hőmérsékletfüggését mutatja, hogy június elején a napi csúcsterhelés még 6000 MW körül alakult.